CBBF IEQ 2017

Men Bodybuilding - Junior
RESULTS
1ST PLACE
Quinton Eriya
PROVINCE: ON
COMP #: 3
SCORE: 5
2ND PLACE
Randy Power
PROVINCE: ON
COMP #: 6
SCORE: 10
3RD PLACE
Leroy Rollins
PROVINCE: ON
COMP #: 8
SCORE: 15
4TH PLACE
Ryan Rybarczyk
PROVINCE: ON
COMP #: 9
SCORE: 20
5TH PLACE
Philippe Sirois
PROVINCE: NB
COMP #: 10
SCORE: 25
6TH PLACE
Marc-Andre Provost
PROVINCE: PQ
COMP #: 7
SCORE: 34
7TH PLACE
Nicolas Demers
PROVINCE: PQ
COMP #: 2
SCORE: 34
8TH PLACE
Aidan Brow
PROVINCE: BC
COMP #: 1
SCORE: 38
Men Bodybuilding - Masters 40+
RESULTS
1ST PLACE
James Sterling
PROVINCE: AB
COMP #: 16
SCORE: 5
2ND PLACE
Randy Chamberlain
PROVINCE: ON
COMP #: 11
SCORE: 10
3RD PLACE
Kevin Leitch
PROVINCE: PQ
COMP #: 12
SCORE: 15
4TH PLACE
Ian Yee
PROVINCE: ON
COMP #: 17
SCORE: 20
5TH PLACE
Abdul Mirza
PROVINCE: ON
COMP #: 13
SCORE: 25
Men Bodybuilding - Masters 50+
RESULTS
1ST PLACE
Glenn Herring
PROVINCE: PQ
COMP #: 20
SCORE: 5
2ND PLACE
David Gilks
PROVINCE: BC
COMP #: 18
SCORE: 10
3RD PLACE
Alain Schmidt
PROVINCE: PQ
COMP #: 23
SCORE: 15
4TH PLACE
Patrick Kummen
PROVINCE: MB
COMP #: 21
SCORE: 21
5TH PLACE
Gilles Peltier
PROVINCE: PQ
COMP #: 22
SCORE: 24
Men Bodybuilding - Masters 60+
RESULTS
1ST PLACE
Arsene Lagrange
PROVINCE: PQ
COMP #: 25
SCORE: 5
2ND PLACE
Roland Charbonneau
PROVINCE: PQ
COMP #: 24
SCORE: 10
Men Bodybuilding - Lightweight
RESULTS
1ST PLACE
Leroy Rollins
PROVINCE: ON
COMP #: 30
SCORE: 7
2ND PLACE
Steven Joyal
PROVINCE: PQ
COMP #: 28
SCORE: 8
3RD PLACE
Stanford Pierre-Paul
PROVINCE: PQ
COMP #: 29
SCORE: 16
4TH PLACE
Ian Yee
PROVINCE: ON
COMP #: 31
SCORE: 19
Men Bodybuilding - Middleweight
RESULTS
1ST PLACE
Kevin Leitch
PROVINCE: PQ
COMP #: 35
SCORE: 5
2ND PLACE
Andrew Kerr
PROVINCE: ON
COMP #: 33
SCORE: 12
3RD PLACE
Ryan Mcclung
PROVINCE: ON
COMP #: 36
SCORE: 13
4TH PLACE
Patrick Latreille
PROVINCE: ON
COMP #: 34
SCORE: 20
5TH PLACE
Patrick Souliere
PROVINCE: ON
COMP #: 38
SCORE: 25
6TH PLACE
Andy O'Brien
PROVINCE: NS
COMP #: 37
SCORE: 30
Men Bodybuilding - Light-Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Matt Parker
PROVINCE: ON
COMP #: 44
SCORE: 6
2ND PLACE
Nse Ekong
PROVINCE: SK
COMP #: 40
SCORE: 12
3RD PLACE
Joel Charles
PROVINCE: PQ
COMP #: 32
SCORE: 12
4TH PLACE
Jonathon Horlock
PROVINCE: ON
COMP #: 42
SCORE: 21
5TH PLACE
Oge Robin
PROVINCE: ON
COMP #: 14
SCORE: 26
6TH PLACE
Stephen Ryan
PROVINCE: ON
COMP #: 45
SCORE: 28
7TH PLACE
Glenn Herring
PROVINCE: PQ
COMP #: 41
SCORE: 36
8TH PLACE
Randy Chamberlain
PROVINCE: ON
COMP #: 39
SCORE: 39
9TH PLACE
Marc Andre Lapare
PROVINCE: PQ
COMP #: 43
SCORE: 45
10TH PLACE
Paul Schuster
PROVINCE: BC
COMP #: 50
SCORE: 50
Men Bodybuilding - Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Quinton Eriya
PROVINCE: ON
COMP #: 48
SCORE: 5
2ND PLACE
James Sterling
PROVINCE: AB
COMP #: 46
SCORE: 10
3RD PLACE
David Gilks
PROVINCE: BC
COMP #: 49
SCORE: 16
4TH PLACE
Shawn Voisin
PROVINCE: ON
COMP #: 51
SCORE: 19
5TH PLACE
Aidan Brow
PROVINCE: BC
COMP #: 47
SCORE: 25
Men's Classic Bodybuilding Short
RESULTS
1ST PLACE
Joey Berry
PROVINCE: ON
COMP #: 53
SCORE: 5
2ND PLACE
Nicholas Shiomi
PROVINCE: PQ
COMP #: 57
SCORE: 10
3RD PLACE
Daniel Bayus
PROVINCE: PQ
COMP #: 52
SCORE: 15
4TH PLACE
Adam Shore
PROVINCE: PQ
COMP #: 54
SCORE: 21
5TH PLACE
Carlo Lontoc
PROVINCE: ON
COMP #: 56
SCORE: 24
6TH PLACE
Jacksondy Frazil
PROVINCE: PQ
COMP #: 4
SCORE: 30
7TH PLACE
Marc-Andre Lavoie
PROVINCE: BC
COMP #: 55
SCORE: 35
Women Physique - Masters 35-45
RESULTS
1ST PLACE
Victoria Myslik
PROVINCE: ON
COMP #: 61
SCORE: 5
2ND PLACE
Tamara Janas
PROVINCE: PQ
COMP #: 59
SCORE: 10
3RD PLACE
Brigitte Blais
PROVINCE: ON
COMP #: 58
SCORE: 15
Women Physique - Masters 45+
RESULTS
1ST PLACE
Sonia Domingue
PROVINCE: ON
COMP #: 63
SCORE: 5
2ND PLACE
Heidi Gawehns
PROVINCE: BC
COMP #: 64
SCORE: 10
3RD PLACE
Diana Joness
PROVINCE: ON
COMP #: 65
SCORE: 15
4TH PLACE
Deyra Mavrides
PROVINCE: ON
COMP #: 60
SCORE: 20
5TH PLACE
Shirley-Anne Stretton
PROVINCE: ON
COMP #: 67
SCORE: 28
6TH PLACE
Susan Coderre
PROVINCE: BC
COMP #: 62
SCORE: 28
7TH PLACE
Katherine Peddle
PROVINCE: NFLD
COMP #: 66
SCORE: 35
Women Physique - Class A
RESULTS
1ST PLACE
Rachele Dendekker
PROVINCE: ON
COMP #: 70
SCORE: 6
2ND PLACE
Toni Illingworth
PROVINCE: BC
COMP #: 71
SCORE: 11
3RD PLACE
Tamara Janas
PROVINCE: PQ
COMP #: 72
SCORE: 14
4TH PLACE
Sarah Davis
PROVINCE: ON
COMP #: 69
SCORE: 20
5TH PLACE
Shirley-Anne Stretton
PROVINCE: ON
COMP #: 73
SCORE: 25
6TH PLACE
Susan Coderre
PROVINCE: BC
COMP #: 68
SCORE: 29
Women Physique - Class B
RESULTS
1ST PLACE
Victoria Myslik
PROVINCE: ON
COMP #: 79
SCORE: 5
2ND PLACE
Sonia Domingue
PROVINCE: ON
COMP #: 76
SCORE: 10
3RD PLACE
Heidi Gawehns
PROVINCE: BC
COMP #: 77
SCORE: 15
4TH PLACE
Deyra Mavrides
PROVINCE: ON
COMP #: 78
SCORE: 20
5TH PLACE
Brigitte Blais
PROVINCE: ON
COMP #: 74
SCORE: 25
6TH PLACE
Katherine Peddle
PROVINCE: NFLD
COMP #: 80
SCORE: 31
7TH PLACE
Brittany Broderick
PROVINCE: ON
COMP #: 75
SCORE: 34
Men Physique - Masters 40-50
RESULTS
1ST PLACE
Allan Campos
PROVINCE: ON
COMP #: 81
SCORE: 5
2ND PLACE
Sami El Ghoul
PROVINCE: PQ
COMP #: 82
SCORE: 12
3RD PLACE
Steven Radonjic
PROVINCE: ON
COMP #: 87
SCORE: 13
4TH PLACE
Guillaume Petit
PROVINCE: AB
COMP #: 86
SCORE: 20
5TH PLACE
Giuseppe Leuzzi
PROVINCE: PQ
COMP #: 85
SCORE: 27
6TH PLACE
Andrew Kamps
PROVINCE: ON
COMP #: 83
SCORE: 30
7TH PLACE
Niall Traynor
PROVINCE: ON
COMP #: 88
SCORE: 30
Men Physique - Masters 50+
RESULTS
1ST PLACE
Charles Berthaud
PROVINCE: PQ
COMP #: 89
SCORE: 5
2ND PLACE
Warren Kindellan
PROVINCE: BC
COMP #: 84
SCORE: 10
3RD PLACE
John Stewart
PROVINCE: NS
COMP #: 90
SCORE: 15
Men Physique - Class A
RESULTS
1ST PLACE
Cameron Laufman
PROVINCE: ON
COMP #: 96
SCORE: 6
2ND PLACE
Allan Campos
PROVINCE: ON
COMP #: 92
SCORE: 11
3RD PLACE
Justin Ouellette
PROVINCE: PQ
COMP #: 98
SCORE: 12
4TH PLACE
Justin Latva
PROVINCE: ON
COMP #: 95
SCORE: 23
5TH PLACE
Denique Scott
PROVINCE: NS
COMP #: 99
SCORE: 24
6TH PLACE
Jordan Marcoux
PROVINCE: SK
COMP #: 97
SCORE: 26
7TH PLACE
Fernando Costa
PROVINCE: PQ
COMP #: 93
SCORE: 36
8TH PLACE
Jeff Ferrara
PROVINCE: AB
COMP #: 94
SCORE: 40
9TH PLACE
Kevin Bernard
PROVINCE: PEI
COMP #: 91
SCORE: 45
Men Physique - Class B
RESULTS
1ST PLACE
Ronnie Charles
PROVINCE: ON
COMP #: 101
SCORE: 5
2ND PLACE
Rechie Wong
PROVINCE: PQ
COMP #: 105
SCORE: 12
3RD PLACE
Winston Winns
PROVINCE: ON
COMP #: 104
SCORE: 17
4TH PLACE
Chuck Frischman
PROVINCE: PQ
COMP #: 102
SCORE: 18
5TH PLACE
Tony Gallo
PROVINCE: BC
COMP #: 103
SCORE: 25
6TH PLACE
Lui Zappitelli
PROVINCE: MB
COMP #: 106
SCORE: 30
7TH PLACE
Warren Kindellan
PROVINCE: BC
COMP #: 112
SCORE: 36
8TH PLACE
Aaron Barnett
PROVINCE: PEI
COMP #: 100
SCORE: 39
Men Physique - Class C
RESULTS
1ST PLACE
Trent Devitt
PROVINCE: ON
COMP #: 107
SCORE: 7
2ND PLACE
Levi Korotash-Bartlett
PROVINCE: BC
COMP #: 113
SCORE: 8
3RD PLACE
Damone Donaldson
PROVINCE: ON
COMP #: 108
SCORE: 16
4TH PLACE
Leo Hollier
PROVINCE: PQ
COMP #: 111
SCORE: 19
5TH PLACE
Tejinder Walia
PROVINCE: ON
COMP #: 115
SCORE: 27
6TH PLACE
William Neill
PROVINCE: ON
COMP #: 114
SCORE: 28
Men Physique - Class D
RESULTS
1ST PLACE
Jeremiah Elie
PROVINCE: ON
COMP #: 120
SCORE: 5
2ND PLACE
Lemar Martin
PROVINCE: PQ
COMP #: 123
SCORE: 12
3RD PLACE
Eric Quarshie
PROVINCE: ON
COMP #: 125
SCORE: 13
Translate »