CBBF IEQ 2016

CBBF IEQ 2016
JUNIOR MEN’S BODYBUILDING
RESULTS
1ST PLACE
Alexis Dubois
PROVINCE: QC
COMP #: 1
SCORE: 5
2ND PLACE
Claude Rey
PROVINCE: BC
COMP #: 2
SCORE: 10
MASTER MEN’S BODYBUILDING (60 +)
RESULTS
1ST PLACE
David Velestuk
PROVINCE: ON
COMP #: 3
SCORE: 5
MASTER MEN’S BODYBUILDING (50 +)
RESULTS
1ST PLACE
Fabrice Carpin
PROVINCE: QC
COMP #: 4
SCORE: 20
2ND PLACE
Glenn Herring
PROVINCE: QC
COMP #: 5
SCORE: 5
3RD PLACE
Gilles Peltier
PROVINCE: QC
COMP #: 6
SCORE: 10
4TH PLACE
Alain Schmidt
PROVINCE: QC
COMP #: 7
SCORE: 15
MASTER MEN’S BODYBUILDING (40 +)
RESULTS
1ST PLACE
Jeff Boris
PROVINCE: ON
COMP #: 8
SCORE: 21
2ND PLACE
Charles Duffy
PROVINCE: ON
COMP #: 9
SCORE: 24
3RD PLACE
Kevin Leitch
PROVINCE: QC
COMP #: 12
SCORE: 10
4TH PLACE
Jesvy Paratholil
PROVINCE: ON
COMP #: 13
SCORE: 16
5TH PLACE
Ryan Waywood
PROVINCE: AB
COMP #: 15
SCORE: 5
6TH PLACE
Ulysses Gauthier
PROVINCE: ON
COMP #: 55
SCORE: 30
MEN’S LIGHTWEIGHT BODYBUILDING
RESULTS
1ST PLACE
Jesvy Paratholil
PROVINCE: ON
COMP #: 16
SCORE: 5
2ND PLACE
Claude Rey
PROVINCE: BC
COMP #: 18
SCORE: 15
3RD PLACE
David Velestuk
PROVINCE: ON
COMP #: 19
SCORE: 10
MEN’S MIDDLEWEIGHT BODYBUILDING
RESULTS
1ST PLACE
Matthew Ahing
PROVINCE: ON
COMP #: 20
SCORE: 22
2ND PLACE
Keir Forgie
PROVINCE: NB
COMP #: 21
SCORE: 25
3RD PLACE
Eddie Franjic
PROVINCE: ON
COMP #: 22
SCORE: 27
4TH PLACE
Sam Gardner
PROVINCE: ON
COMP #: 23
SCORE: 12
5TH PLACE
Andrew Kerr
PROVINCE: ON
COMP #: 24
SCORE: 15
6TH PLACE
Ryan Waywood
PROVINCE: AB
COMP #: 25
SCORE: 5
MEN’S LIGHT HEAVYWEIGHT BODYBUILDING
RESULTS
1ST PLACE
Jeff Boris
PROVINCE: ON
COMP #: 26
SCORE: 25
2ND PLACE
Glenn Herring
PROVINCE: QC
COMP #: 28
SCORE: 18
3RD PLACE
Éric Aimé Ndjomo Ngassa
PROVINCE: QC
COMP #: 29
SCORE: 5
4TH PLACE
Oge Robin
PROVINCE: ON
COMP #: 30
SCORE: 16
5TH PLACE
Marc Andre Lapare
PROVINCE: QC
COMP #: 33
SCORE: 11
MEN’S HEAVYWEIGHT BODYBUILDING
RESULTS
1ST PLACE
Nse Ekong
PROVINCE: SK
COMP #: 27
SCORE: 5
2ND PLACE
Alexis Dubois
PROVINCE: QC
COMP #: 31
SCORE: 10
MEN’S CLASSIC BODYBUILDING (SHORT)
RESULTS
1ST PLACE
Jason Doucette
PROVINCE: PE
COMP #: 32
SCORE: 10
2ND PLACE
Barrie Mayers
PROVINCE: BC
COMP #: 34
SCORE: 5
MEN’S CLASSIC BODYBUILDING (TALL)
RESULTS
1ST PLACE
Dan Grefford
PROVINCE: ON
COMP #: 35
SCORE: 10
2ND PLACE
Darren Maywood
PROVINCE: BC
COMP #: 36
SCORE: 5
3RD PLACE
Cecil Oatway
PROVINCE: PE
COMP #: 37
SCORE: 15
MASTER WOMEN’S PHYSIQUE (45 +)
RESULTS
1ST PLACE
Sue Champagne
PROVINCE: ON
COMP #: 38
SCORE: 23
2ND PLACE
Sonia Domingue
PROVINCE: ON
COMP #: 39
SCORE: 13
3RD PLACE
Gena Govas
PROVINCE: ON
COMP #: 40
SCORE: 10
4TH PLACE
Leslie Gurr
PROVINCE: AB
COMP #: 41
SCORE: 6
5TH PLACE
Elyse Michaud
PROVINCE: ON
COMP #: 42
SCORE: 21
6TH PLACE
Lola Parsons
PROVINCE: NL
COMP #: 43
SCORE: 30
MASTER WOMEN’S PHYSIQUE (35 +)
RESULTS
1ST PLACE
Lori Squires (Cluett)
PROVINCE: NL
COMP #: 44
SCORE: 5
WOMEN’S PHYSIQUE A
RESULTS
1ST PLACE
Stephanie Beck
PROVINCE: NL
COMP #: 45
SCORE: 6
2ND PLACE
Sue Champagne
PROVINCE: ON
COMP #: 46
SCORE: 29
3RD PLACE
Gena Govas
PROVINCE: ON
COMP #: 47
SCORE: 16
4TH PLACE
Elyse Michaud
PROVINCE: ON
COMP #: 48
SCORE: 27
5TH PLACE
Lori Squires (Cluett)
PROVINCE: NL
COMP #: 49
SCORE: 30
6TH PLACE
Leslie Gurr
PROVINCE: AB
COMP #: 53
SCORE: 9
7TH PLACE
Lauralee March (Nee Cheng)
PROVINCE: BC
COMP #: 54
SCORE: 22
WOMEN’S PHYSIQUE B
RESULTS
1ST PLACE
Brittany Broderick
PROVINCE: ON
COMP #: 50
SCORE: 11
2ND PLACE
Sonia Domingue
PROVINCE: ON
COMP #: 51
SCORE: 5
3RD PLACE
Sophie Duff
PROVINCE: ON
COMP #: 52
SCORE: 14
4TH PLACE
Lola Parsons
PROVINCE: NL
COMP #: 56
SCORE: 20
MASTER MEN’S PHYSIQUE (50 +)
RESULTS
1ST PLACE
Don Bishop
PROVINCE: NB
COMP #: 57
SCORE: 5
MASTER MEN’S PHYSIQUE (40 +)
RESULTS
1ST PLACE
Lyndon Anderson
PROVINCE: ON
COMP #: 58
SCORE: 5
2ND PLACE
Paul Degrechie
PROVINCE: ON
COMP #: 59
SCORE: 20
3RD PLACE
Jeremy Levitt
PROVINCE: ON
COMP #: 60
SCORE: 15
4TH PLACE
Steven Radonjic
PROVINCE: ON
COMP #: 61
SCORE: 10
MEN’S PHYSIQUE A
RESULTS
1ST PLACE
Allan Campos
PROVINCE: ON
COMP #: 63
SCORE: 16
2ND PLACE
Matt Contant
PROVINCE: ON
COMP #: 64
SCORE: 35
3RD PLACE
Fernando Costa
PROVINCE: QC
COMP #: 65
SCORE: 42
4TH PLACE
Vitaliy Demchuk
PROVINCE: MB
COMP #: 66
SCORE: 14
5TH PLACE
Kamalpreet Gosal
PROVINCE: BC
COMP #: 67
SCORE: 43
6TH PLACE
Salvius Lau
PROVINCE: ON
COMP #: 68
SCORE: 16
7TH PLACE
Roger Mcgrath
PROVINCE: NS
COMP #: 69
SCORE: 0
8TH PLACE
Nyasha Mlambo
PROVINCE: MB
COMP #: 70
SCORE: 33
9TH PLACE
Jean Pierre
PROVINCE: ON
COMP #: 71
SCORE: 5
10TH PLACE
Steven Robinson
PROVINCE: MB
COMP #: 72
SCORE: 23
11TH PLACE
Brigg Slobodzian
PROVINCE: MB
COMP #: 73
SCORE: 46
MEN’S PHYSIQUE B
RESULTS
1ST PLACE
Jacob Biso
PROVINCE: NS
COMP #: 62
SCORE: 15
2ND PLACE
Lui Zappitelli
PROVINCE: MB
COMP #: 75
SCORE: 9
3RD PLACE
Bernie Gallofin
PROVINCE: NL
COMP #: 77
SCORE: 6
MEN’S PHYSIQUE C
RESULTS
1ST PLACE
Mike De Dood
PROVINCE: SK
COMP #: 76
SCORE: 15
2ND PLACE
Chris Goguen
PROVINCE: NB
COMP #: 78
SCORE: 10
3RD PLACE
Kevin Richards
PROVINCE: ON
COMP #: 80
SCORE: 5
MEN’S PHYSIQUE D
RESULTS
1ST PLACE
Felipe Lencastre
PROVINCE: MB
COMP #: 79
SCORE: 25
2ND PLACE
Leroy Alexis
PROVINCE: ON
COMP #: 81
SCORE: 34
3RD PLACE
Manuel Deon
PROVINCE: QC
COMP #: 82
SCORE: 34
4TH PLACE
Jeremiah Elie
PROVINCE: ON
COMP #: 83
SCORE: 5
5TH PLACE
Rowan Humble
PROVINCE: NS
COMP #: 84
SCORE: 20
6TH PLACE
James Kenny Pierre-Louis
PROVINCE: QC
COMP #: 85
SCORE: 10
7TH PLACE
Kevin Rai
PROVINCE: BC
COMP #: 86
SCORE: 15
8TH PLACE
Kyle Theriault
PROVINCE: NB
COMP #: 87
SCORE: 37
WOMEN’S FITNESS A
RESULTS
1ST PLACE
Joanna Campbell
PROVINCE: AB
COMP #: 88
SCORE: 15
2ND PLACE
Veronic Comtois
PROVINCE: QC
COMP #: 89
SCORE: 5
3RD PLACE
Jaylene Fenske
PROVINCE: AB
COMP #: 90
SCORE: 10
WOMEN’S FITNESS B
RESULTS
1ST PLACE
Stephanie Shewchuk
PROVINCE: SK
COMP #: 281
SCORE: 10
JUNIOR WOMEN’S BODY FITNESS (FIGURE)
RESULTS
1ST PLACE
Kristyn Boulet
PROVINCE: MB
COMP #: 92
SCORE: 5
MASTER WOMEN’S BODY FITNESS (FIGURE) (45+)
RESULTS
1ST PLACE
Denean Arntson
PROVINCE: BC
COMP #: 93
SCORE: 8
2ND PLACE
Jackie Belliveau
PROVINCE: NB
COMP #: 94
SCORE: 42
3RD PLACE
Marie-Josee Berube
PROVINCE: QC
COMP #: 95
SCORE: 43
4TH PLACE
Monique Bourgoin Levesque
PROVINCE: NB
COMP #: 96
SCORE: 34
5TH PLACE
Suzanne Coggins
PROVINCE: NB
COMP #: 97
SCORE: 14
6TH PLACE
Nathalie Desjardins
PROVINCE: QC
COMP #: 98
SCORE: 42
7TH PLACE
Ann-Marie Flinn
PROVINCE: NS
COMP #: 99
SCORE: 8
8TH PLACE
Jennifer Hepburn
PROVINCE: ON
COMP #: 100
SCORE: 47
9TH PLACE
Wendy Hollingum
PROVINCE: NB
COMP #: 101
SCORE: 55
10TH PLACE
Dana Martin-Kelly
PROVINCE: NL
COMP #: 102
SCORE: 65
11TH PLACE
Manuella Proksch
PROVINCE: ON
COMP #: 104
SCORE: 20
12TH PLACE
Yolanda Rosato
PROVINCE: ON
COMP #: 105
SCORE: 25
13TH PLACE
Natalie Shea
PROVINCE: NL
COMP #: 106
SCORE: 53
MASTER WOMEN’S BODY FITNESS (FIGURE) (35 +)
RESULTS
1ST PLACE
Nancy Nehme
PROVINCE: QC
COMP #: 103
SCORE: 24
2ND PLACE
Tracey Underhill
PROVINCE: NB
COMP #: 107
SCORE: 80
3RD PLACE
Shelley Cook
PROVINCE: BC
COMP #: 108
SCORE: 80
4TH PLACE
Tina Cote
PROVINCE: NB
COMP #: 109
SCORE: 53
5TH PLACE
Tara Gariepy
PROVINCE: ON
COMP #: 110
SCORE: 73
6TH PLACE
Janene Kemle
PROVINCE: BC
COMP #: 111
SCORE: 14
7TH PLACE
Laura Kendall
PROVINCE: NB
COMP #: 112
SCORE: 73
8TH PLACE
Jacqi Kirk
PROVINCE: AB
COMP #: 113
SCORE: 31
9TH PLACE
Tanya Maccallum
PROVINCE: NS
COMP #: 114
SCORE: 72
10TH PLACE
Mia Mejzinolli
PROVINCE: ON
COMP #: 115
SCORE: 74
11TH PLACE
Alexia Mizuik
PROVINCE: NS
COMP #: 116
SCORE: 39