CBBF World Qualifier 2008

CBBF World Qualifier 2008
Mens Junior (One Class)
RESULTS
1ST PLACE
Darnell Collins
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
Mike Martinez
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 10
3RD PLACE
Steve Moerman
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 15
4TH PLACE
Brent Rouble
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 20
Mens Masters
RESULTS
1ST PLACE
Brent Felstead
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 6
2ND PLACE
Aaron Chigol
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 9
Mens Grandmasters 50+
RESULTS
1ST PLACE
Tony Ayre
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
David Velestuk
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 10
3RD PLACE
Bob Ratushniak
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 15
4TH PLACE
George McMillan
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 20
5TH PLACE
Walter Epp
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 25
Mens Grandmasters 60+
RESULTS
1ST PLACE
Tom Heffner
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
Mens Bantamweight
RESULTS
1ST PLACE
David Velestuk
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
Nidaa Achkar
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 10
Mens Lightweight
RESULTS
1ST PLACE
Che Chamungwana
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
Arman Ayson
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 10
3RD PLACE
Yee Poseng
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 15
Mens Welterweight
RESULTS
1ST PLACE
Ian Birchall
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 6
2ND PLACE
Brent Felstead
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 11
3RD PLACE
Corey Tymchuk
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 13
Mens Light Middleweight
RESULTS
1ST PLACE
Winston Ashie-winns
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 6
2ND PLACE
Frank Apuzzo
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 9
3RD PLACE
Bob Ratushniak
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 15
Mens Middleweight
RESULTS
1ST PLACE
Cedric Shurraw
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
Mens Light Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Blair Enright
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 5
Mens Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Nse Ekong
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
George McMillan
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 10
Mens Super Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Troy Gabrielle
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
Mens Classic Short
RESULTS
1ST PLACE
David Velestuk
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
Tun Tun Thant
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 10
Mens Classic Medium
RESULTS
1ST PLACE
Winston Ashie-winns
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
2ND PLACE
Aaron Chigol
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 10
Mens Classic Tall
RESULTS
1ST PLACE
Steve Moerman
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 5
Womens Masters
RESULTS
2ND PLACE
Katia Raffoul
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 9
3RD PLACE
Traci Wright
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 17
4TH PLACE
Nicole Roy
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 18
Womens Lightweight
RESULTS
1ST PLACE
Frances Manias
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
Womens Heavyweight
RESULTS
1ST PLACE
Krista Schaus
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 5
3RD PLACE
Michelle Scott
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 15
4TH PLACE
Katia Raffoul
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 17
5TH PLACE
Traci Wright
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 27
6TH PLACE
Nicole Roy
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 28
Figure Masters
RESULTS
1ST PLACE
Lauren Arnold
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 16
2ND PLACE
Deanne Brown
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 35
3RD PLACE
Jennifer Spiss
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 53
4TH PLACE
Dawn Straf
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 58
5TH PLACE
Gloria Mohninger
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 73
6TH PLACE
Katy Unruh
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 50
Figure Short
RESULTS
1ST PLACE
Jennifer Kaye
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 27
2ND PLACE
Nicki Pimm
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 28
3RD PLACE
Natalie Poisson
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 35
4TH PLACE
Tracy Glade
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 76
5TH PLACE
Jayme Galloway
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 77
6TH PLACE
Allison Lynds
PROVINCE: NS
COMP #: 0
SCORE: 55
7TH PLACE
Catherine Norris
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 57
Figure Medium
RESULTS
1ST PLACE
Lauren Arnold
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 16
2ND PLACE
Deanne Brown
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 37
3RD PLACE
Rachel Vienneau-LeBlanc
PROVINCE: NB
COMP #: 0
SCORE: 46
4TH PLACE
Eleonora Gusevski
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 54
5TH PLACE
Lindsay Binns
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 78
6TH PLACE
Gloria Mohninger
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 59
7TH PLACE
Kim Castle
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 65
Figure Medium-Tall
RESULTS
1ST PLACE
Myriam Cantin
PROVINCE: QC
COMP #: 0
SCORE: 15
2ND PLACE
Melanie Falvo
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 40
3RD PLACE
Jennifer Spiss
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 42
4TH PLACE
Dawn Straf
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 59
5TH PLACE
Marilyne Prejet
PROVINCE: SK
COMP #: 0
SCORE: 69
Figure Tall
RESULTS
1ST PLACE
Tiffany Vik
PROVINCE: BC
COMP #: 0
SCORE: 21
2ND PLACE
Lisa Gordon
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 33
3RD PLACE
Katy Unruh
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 36
Fitness Short
RESULTS
1ST PLACE
Tamara Vahn
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 15
2ND PLACE
Cheryl Honish
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 43
3RD PLACE
Jaclyn Troup
PROVINCE: ON
COMP #: 0
SCORE: 47
4TH PLACE
Joyce Wiedeman
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 62
5TH PLACE
Kirsten Loewer
PROVINCE: AB
COMP #: 0
SCORE: 68
6TH PLACE
Robin Braha
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 50
Fitness Tall
RESULTS
1ST PLACE
Sharla Cowling
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 18
2ND PLACE
Deborah Einarson-woods
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 27
3RD PLACE
Erin Palmer
PROVINCE: MB
COMP #: 0
SCORE: 45